16 octombrie 2019, miercuri
Știrea zilei

Victorie categorică pentru echipa orheiană FC Milsami

Victorie categorică pentru echipa orheiană FC Milsami în cadrul etapei a treia din Divizia Națională de Fotbal. ”Vulturii Roșii” s-au impus cu 2 – 0 în derby-ul cu FC Petrocub Hânceşti. Eroul meciului a fost internaționalul Dinu Graur.

FC Milsami Orhei a urcat pe locul 3 în Divizia Naţională. „Vulturii roşii” au învins echipa Petrocub Hânceşti, cu 2-0, în derby-ul etapei a treia. Ambele goluri au fost marcate în repriza secundă de internaţionalul Dinu Graur, în minutele 66 şi 76.

Milsami a acumulat 6 puncte și a urcat pe locul 3 în clasament, la unul distanță de secunda clasată, Sfântul Gheorghe, Suruceni. Liderul campionatului, Sheriff Tiraspol, are 9 puncte după ce a învins-o fără drept de apel, pe Dinamo-Auto, scor 4-0. Bliznicenko a înscris două goluri, iar Jurado și Kovacevic – câte unul. În celelalte meciuri ale Diviziei Naţionale au fost înregistrate următoarele rezultate: FC Zimbru Chişinău – FC Speranţa Nisporeni 0-2, FC Sfântul Gheorghe Suruceni – FC Codru Lozova 2-0.

•
  •
  •
  •

”Susține echipa țării!” Este Campania lansată de Federația Moldovenească de Fotbal, în contextual meciurilor din …